Warszawa, ul. IX Poprzeczna 7/1 Warszawa - Anin
Zobacz na mapie

Umów się na wizytę
+48 601 555 407

Klawiterapia

Klawiterapia jest holistyczną, biocybernetyczną, nieinwazyjną metodą terapeutyczną opracowaną w drugiej połowie XX wieku przez dr Ferdynanda Barbasiewicza - polskiego naukowca, psychologa, terapeutę, specjalistę w dziedzinie psychoneurologii i psychofizjologii układu nerwowego.

W 2005r Polskie Towarzystwo Lekarskie pozytywnie zaopiniowało na piśmie i zarekomendowało Ministerstwu Zdrowia, Narodowemu Funduszowi Zdrowia, rektorom Akademii Medycznych, dyrektorom szpitali klinicznych i sanatoriów oraz pozostałym placówkom medycznym i rehabilitacyjnym klawiterapię jako skuteczną metodę leczniczą.

Pod względem ideologicznym klawiterapia nawiązuje do tych samych założeń co wywodzące się z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej akupunktura czy refleksologia. Metoda uwzględnia występowanie na ludzkiej skórze 1100 ściśle określonych biologicznie czynnych punktów (zlokalizowanych przez dr Barbasiewicza), bezpośrednio powiązanych z poszczególnymi dolegliwościami i schorzeniami. Odpowiedni ucisk tychże  miejsc prowadzi do  pobudzenia przewodnictwa nerwowego a tym samym do uruchomienia procesów naprawczych, usuwania blokad oraz likwidacji różnego rodzaju stanów patologicznych.

Zabieg przeprowadzany jest z użyciem klawików - wykonanych z wysokiej jakości stali chirurgicznej narzędzi przypominających gwoździe, którymi pobudzane są receptory nerwowe rozmieszczone na powierzchni skóry, śluzówek i w głębszych tkankach  ludzkiego ciała.

Klawiterapia  oddziałuje na organizm na wielu poziomach.  Poprzez układ nerwowy działa na poziomie endogennym i psychogennym inicjując przyspieszoną regenerację i autoregulację. Jako metoda odruchowa z powodzeniem znajduje zastosowanie w leczeniu i wspomaganiu leczenia  szerokiej gamy nieprawidłowości i schorzeń takich jak:

 

Klawiterapia okazuje się niezwykle pomocna w detoksykacji i oczyszczaniu organizmu, spowalnia procesy starzenia i degeneracji, pozwala usunąć z ciała ból, napięcie i skutki działania przewlekłego stresu.

Mimo, iż klawiterapia jest metodą nieinwazyjną i wysoce bezpieczną to potencjalnym przeciwwskazaniem do zabiegu mogą być: