Warszawa, ul. IX Poprzeczna 7/1 Warszawa - Anin
Zobacz na mapie

Umów się na wizytę
+48 601 555 407

KOBIDO – Japoński masaż twarzy.

KOBIDO – Japoński liftingujący masaż twarzy.

          KOBIDO to bardziej rytuał niż zabieg. Jest jednym z najstarszych masaży świata, który jako unikatowa forma sztuki przez stulecia pozostawał zarezerwowany wyłącznie dla japońskiej rodziny cesarskiej i wybranych członków cesarskiego dworu. Na szczęście, dzięki łasce Cesarzowej, w dobie rozkwitu chirurgii plastycznej i mniej lub bardziej udanych zabiegów medycyny estetycznej pozostaje ciekawą alternatywą w walce z niedoskonałościami skóry i mięśni twarzy spowodowanymi upływem czasu, grawitacją i czynnikami środowiskowymi.

          Masaż KOBIDO jest najprawdopodobniej jedną z najbardziej złożonych i najtrudniejszych technik masażu twarzy na świecie. Obfituje w dużą ilość różnorodnych działań manualnych i jest jedną z najintensywniej oddziałujących na wszystkie struktury skóry i mięśni twarzy form manipulacji.

          Masaż KOBIDO łącząc techniki relaksacyjne, pobudzająco – liftingujące, drenaż limfatyczny  i elementy akupresury stymuluje nerwy twarzy, poprawia krążenie krwi i limfy zapewniając lepsze odżywienie i dotlenienie komórek. Jednakże, przede wszystkim ta unikatowa technika masażu twarzy pobudza i reguluje przepływ energii Qi, co pozwala osiągnąć efekt naturalnego liftingu. Może dlatego masaż KOBIDO  nazywany jest „liftingiem bez skalpela”.