Warszawa, ul. IX Poprzeczna 7/1 Warszawa - Anin
Zobacz na mapie

Umów się na wizytę
+48 601 555 407

Terapia Wisceralna

Terapia Wisceralna jest holistyczną metodą leczniczą koncentrującą się na połączeniach  układu mięśniowo - szkieletowego z narządami wewnętrznymi jamy brzusznej, unerwionymi przez autonomiczny układ nerwowy.

Wady postawy, urazy mechaniczne i psychiczne, stany zapalne tkanek i narządów, przewlekły stres, niewłaściwa dieta, brak ruchu oraz szkodliwe myślenie i emocje takie jak: strach, żal czy nienawiść mogą łatwo powodować dysfunkcję narządów wewnętrznych.

W konsekwencji w podrażnionych narządach powstaje napięcie, które jest przenoszone na układ mięśniowo - szkieletowy.

Często, narząd wewnętrzny w stanie dysfunkcji oddziałuje na inne tkanki powodując ból w odległych strukturach, pozornie nie związanych z zaburzonym  narządem. W przypadku  dolegliwości bólowych karku, szyi lub przedramienia przyczyną bólu może być i zazwyczaj jest dysfunkcja żołądka. Dzieje się tak, ponieważ każdy narząd jest powiązany z konkretnym mięśniem lub z  grupą mięśni. Tak więc, poszczególne mięśnie i narządy wewnętrzne ściśle ze sobą współpracują, wpływając zarówno na swoje funkcje jak i ułożenie. Jeśli jakiś mięsień jest napięty z powodu przeciążenia, to narząd współpracujący z tym mięśniem także pozostaje w stanie napięcia. Zaburzony i napięty organ wpływając na napięcie związanych z nim mięśni może również powodować bóle w kręgosłupie lub w stawach gdyż cała struktura narządowa jest ze sobą ściśle powiązana nerwowo i powięziowo.  

Zabieg terapii wisceralnej (masażu trzewnego) przeprowadzany jest w celu przywrócenia prawidłowego napięcia w obrębie jamy brzusznej.

Działania manualne w obrębie narządów uwalniają je od napięć,  przywracają im prawidłowe położenie i fizjologiczne funkcje. Prawidłowo działający system trzewny bezpośrednio wpływa na zdrowie organizmu, samopoczucie i  jakość życia.

Stosowane podczas zabiegu techniki rozluźniania i mobilizacji narządów pozwalają na pozbycie się bolesnych pasaży trawiennych, wzdęć, skurczów, różnorodnych dolegliwości  związanych  z wątrobą, pęcherzykiem żółciowym, trzustką, jelitami a także nerkami i pęcherzem moczowym. Często pomagają uporać się z bólami kręgosłupa, bioder, napięciem przedmiesiączkowym i bólami menstruacyjnymi. Terapia wisceralna przywraca naturalny stan funkcji narządów wewnętrznych, korzystnie wpływa na układ nerwowy tonizując go, reguluje metabolizm, usprawnia przepływ krwi i limfy wewnątrz jamy brzusznej i miednicy, wspomaga odchudzanie, podnosi odporność organizmu, chroni przed namnażaniem się patogenów takich jak: grzyby czy robaki,  poprawia ogólny stan zdrowia i samopoczucie.

W celach diagnostycznych i profilaktycznych zaleca się jedną wizytę raz lub dwa razy w roku.

W przypadku dolegliwości pojawiających się okazjonalnie wskazane są dwa do czterech zabiegów.   Jeśli pacjent cierpi na przewlekłe schorzenia lub jego dolegliwości mają charakter chroniczny potrzebnych może być około 10 lub więcej zabiegów.

Wskazania do terapii:

Przeciwskazania:

Pamiętajmy, że trzewia to nasz drugi mózg, dlatego tak  ważne jest ich prawidłowe funkcjonowanie.